Výhody zatepľovacieho systému HFR-TS

Zatepľovací systém HFR-TS svojím zložením a použitými materiálmi patrí medzi novinky v stavebníctve a v spôsobe zateplenia – o to viac je zaujímavejší z pohľadu jeho výborných vlastností, dlhej funkčnosti, životnosti a odolnosti voči poškodeniu.

Omietkový zatepľovací systém HFR-TS sa skladá z tepelnoizolačnej omietky ISOTEX a termokeramického náteru ThermoShield (TS). Spolu tvoria zatepľovací systém s výbornými vlastnosťami a dlhou životnosťou. Tepelnoizolačná omietka ISOTEX vám zabezpečí v spolupráci s náterom ThermoShield plnú ochranu pred všetkými atmosférickými vplyvmi a vytvorí inovatívny termoizolačný zatepľovací systém, ktorý predbehne vaše očakávania. Aké sú teda jeho hlavné výhody a prečo je lepší ako polystyrén?

1. Funkčná životnosť zatepľovacieho systému

Zatepľovací systém HFR-TS má veľmi dlhú životnosť (minimálne 30 rokov), za čo vďačí predovšetkým použitým materiálom. To, že klasický polystyrén alebo minerálnu vlnu nahradila tepelnoizolačná omietka, ktorá sa aplikuje priamo na murivo bez zbytočného kotvenia a špár – spôsobilo, že vonkajšia fasáda výborne odoláva mechanickému poškodeniu. Aby ste takého zateplenie zničili, museli by ste pravdepodobne zobrať do rúk kladivo a omietku z fasády osekať.

Čo je ale ešte dôležitejšie – tento zateplovací systém po celú dobu životnosti funguje a chráni stavebnú konštrukciu, čím prispieva k energetickým úsporám stavebného objektu.

2. Výborná ochrana stavebnej konštrukcie

Termokeramický náter ThermoShield udržuje múry suché a vyťahuje z nich prebytočnú vlhkosť. Vďaka termokeramickej membráne zabraňuje vnikaniu vlhkosti do muriva a minimalizuje riziko tvorby mikrotrhliniek na fasáde, cez ktoré by sa mohla dostať dažďová voda do muriva.  ThermoShield zabezpečuje teplotnú stálosť a teda nedochádza k degradácii (k prasklinám) muriva resp. stien vplyvom vysokého rozdielu teplôt a významnou mierou zabraňuje starnutiu a zvetrávaniu stavebných konštrukcií. Zatepľovací systém HFR-TS tak vytvára dokonalú ochranu stavebnej konštrukcie.

3. Znižuje riziko tvorby plesní a rias na fasáde

Vďaka svojim unikátnym vlastnostiam tepelnoizolačnej omietky ISOTEX a nanotechnologii v termokeramickom nátere ThermoShield – zatepľovací systém HFR-TS zabezpečí reguláciu vlhkosti v murive (udržuje ju stále v suchu = iba “suchý kabát hreje”). Koeficient absorbcie vody je menej ako 3% za 120 dní prítomnosti vo vode a vďaka svojim difúznym vlastnostiam – koeficient priepustnosti vodných pár = 7, napomáha rýchlo odstrániť vlhkosť, čím minimalizuje riziko vzniku plesní a rias na povrchu a vo vnútri konštrukcie budov.

4. Zatepľovací systém HFR-TS je paropriepustný

Obe zložky použité v zatepľovacom systéme HFR-TS (zatepľovacia omietka ISOTEX a termokeramický náter ThermoShield) sú paropriepustné – to znamená, že prepúšťajú vodné pary, no zároveň zabraňujú vnikaniu dažďovej vody a vlhkosti do muriva. V praxi to znamená, že váš dom bude “dýchať” a neobalíte ho do igelitového sáčku, ako v prípade použitia polystyrénu.

5. Minimálne zaťaženie stavebnej konštrukcie

Ľahká objemová hmotnosť zatepľovacej omietky ISOTEX (len 7,0 kg/m2) a absencia akéhokoľvek kotvenia, ktoré by oslabilo stavebnú konštrukciu a vytváralo tepelné mosty – spôsobuje minimálne zaťaženie zatepľovacieho systému HFR-TS na stavebnú konštrukciu.

Aplikácia termoizolačnej omietkovej zmesi ISOTEX vyžaduje minimálnu náročnosť, prevažne sa nanáša v dvoch vrstvách bez armovacej sieťky, čo podstatným spôsobom skracuje časový rozsah stavebných prác.

6. Žiadne hygienické riziká

Moderné materiály na keramickej báze použité v zateplovacom systéme HFR-TS nepredstavujú žiadne hygienické riziká – práve naopak: znižujú riziko tvorby plesní na fasáde, udržujú múry suché a tým sa nevytvárajú živnú pôdu pre rast plesní, ktoré by vyvolávali choroby a alergie.

7. Cena zatepľovacieho systému HFR-TS

Cena za celkové zateplenie domu zateplovacím systémom HFR-TS sa dá rozdeliť na dve časti: materiál a vykonané práce. Zatiaľ čo  cena za materiál je jednoznačne daná (cenník produktov nájdete na stránkach dovozcu náterov ThermoShield a omietky ISOTEX – cena bez DPH: ThermoShield Exterieur = 12 € / 1 liter, cena tepelnoizolačnej omietky ISOTEX = 1,70 € / 1 kg), cena za vykonané práce je špecifická a záleží na rozsahu. Ostatne: zručnejší jedinci by samotný rozsah prác zvládli aj sami alebo svojpomocne.

Všeobecne ale môžeme povedať, že cena za zateplenie systémom HFR-TS je nižšia ako v prípade zateplenia polystyrénom (s hrúbkou 10cm) alebo minerálnou vlnou. Získame však zateplenie s neporovnateľne lepšími vlastnosťami, dlhou funkčnou životnosťou a hlavne: zdravé bývanie bez plesní a alergií s nie malými úsporami na vykurovaní. K tomu ako bonus dostaneme výbornú ochranu stavebnej konštrukcie.

Ku každému zákazníkovi pristupujeme individuálne a presne vypočítame, akú vrstvu omietky ISOTEX potrebuje – preto zákazník nezaplatí ani cent naviac.

Ak sa chcete o zatepľovacom systéme HFR-TS dozvedieť viac, tu sú linky na ďalšie články: